تبلیغات
بصیرت313 - حجت‌الاسلام پناهیان در مراسم شام غریبان حضرت زهرا(سلام الله علیها)
مقام معظم رهبری: انتظار یعنی قانع نشدن، قبول نكردنِ به وضع موجود زندگی انسان و تلاش برای رسیدن به وضع مطلوب، كه مسلم است كه این وضع مطلوب با دست قدرتمند ولی خدا حضرت حجت بن الحسن (عجل ا... تعالی فرجه الشریف و ارواحنا له الفداه) تحقق پیدا خواهد كرد. باید خود را به عنوان یك سرباز، به عنوان یك انسانی كه حاضر است برای آنچنان شرایطی مجاهدت بكند آماده كنیم. انتظار فرج معنایش این نیست كه انسان بنشیند، دست به هیچ كاری نزند، هیچ اصلاحی را وجهه همت خود نكند؛ صرفاً دل خوش كند به اینكه ما منتظر امام زمان (علیه السلام) هستیم!! اینكه انتظار نیست. انتظار، انتظار چیست؟ انتظارِ دست ماهر قدرتمند الهی ملكوتی است كه باید بیاید به وسیله خودِ همین انسانها، با كمك همین انسانها، سیطره ظلم را از بین ببرد و حق را غالب كند و عدل را در زندگی مردم حاكم كند و پرچم توحید را بلند كند و انسانها را بنده واقعی خدا بكند. ««آماده باید بود برای این كار»»

براستی آیا با خود اندیشیده ایم كه جای امام زمان (ارواحنا له الفداه) در زندگی ما، اهداف ما، سندهای چشم انداز، آموزش و پرورش، صدا و سیما، نهادهای دیگر و مهم تر از اینها در دل ما؛ كجاست و این امام مهربان چه جایگاهی در این موارد ذكر شده دارد؟! چرا امام زمان (علیه السلام) اینقدر غریب است؟؟ چرا؟ در قسمت نظرات، اندیشه خود را بنویسید

تبعیت از ولایتحجت الاسلام پناهیان
حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان با تأكید بر اینكه عدالت‌زدگی بدون ولایت كار را به جاهای خطرناك می‌كشاند، گفت كه نباید عدالت را بهانه‌ای برای اقدام علیه ولایت قرار داد چرا كه قطعاً ولایت بر عدالت مقدم است...ادامه مطلب...
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه در مراسم شام غریبان حضرت صدیقه طاهره علیها السّلام كه امشب در بیت مقام معظم رهبری و با حضور رئیس‌جمهور و جمعی از شخصیت‌های كشوری و لشكری و خیل عظیم عزاداران آن حضرت برگزار شد، با تأكید بر لزوم مراقبت انسان در برابر امتحانات، خاطرنشان كرد: باید انسان‌های خوب هم مراقب باشند تا همین خوبی‌هایشان بعدها سد راه و علت انحرافشان نشود.

وی در ادامه به جریان نافرمانی ابلیس پس از شش هزار سال عبادت اشاره كرد و بر اهمیت عاقبت‌ به خیری و لزوم نگرانی دائمی مؤمن برای عاقبت به‏خیر شدن تأكید كرد و گفت: باید همه را به عاقبت به خیری سفارش كنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان در این لحظه از سخنان خود با بیان اینكه دعای امام عادل نافذ است، دعا كرد كه: "الهی عاقبت همه ما را به خیر بگردان! ".

پناهیان از رهبر معظم انقلاب خواست تا این دعا را با آمین خود همراهی كنند.

وی در ادامه سخنان خود بر تقدم ولایت بر عدالت تأكید كرد و با اشاره به مقابله معاویه با امیرالمؤمنین علی علیه السّلام، به قرائت نامه‌ معاویه به آن حضرت و پاسخ بسیار پرعمق ایشان به نامه معاویه پرداخت و گفت: نباید عدالت را بهانه‌ای برای اقدام علیه ولایت قرار داد چرا كه قطعاً ولایت بر عدالت مقدم است.

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان با بیان اینكه عدالت بسیار شیرین است و در برخی روایات از آن به عنوان تسكیناً للقلوب یاد شده است، تأكید كرد: با این وجود عدالت‌زدگی منهای ولایت كار را به جاهای بسیار خطرناكی می‌كشاند و خوارج نمونه بارز این موضوع هستند.

وی با اشاره به جریان قتل فجیع عبدالله‎بن خبّاب به دست خوارج گفت: عدالت‌زدگی بی‌ولایت گاهی كار انسان را به چنین جاهایی می‌رساند.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینكه انسان‌های خوب باید بیش از دیگران مراقب خود باشند، گفت: گاهی همین خوبی‌ها سد راه انسان می‌شود. در اول انقلاب نیز برخی مبارزین و انقلابیون وجود داشتند كه بعدها 180 درجه روش خود را تغییر دادند.

پناهیان در ادامه با تأكید بر اینكه این امتحانات سخت، علائم نیكوئی هستند و ما باید این امتحانات را بگذرانیم، به بیان روش‌های جلوگیری از انحراف "انسان‌های خوب " پرداخت و گفت: یكی از این روش‌ها كه در زیارت جامعه كبیره و آیه 16 سوره توبه آمده است، پرهیز از "ولیجه " است. ولیجه یعنی كسی كه در قلب انسان نفوذ می‌كند و بر او تأثیر می‌گذارد كه "فهی طاغوت! ".

وی خاطرنشان كرد: یكی از راه‌های منحرف نشدن، پرهیز از همین ولیجه‌هاست.

این استاد حوزه و دانشگاه در پایان با بیان اینكه باید از این امتحانات سخت كه علائم ظهور است سربلند بیرون بیاییم، به محبت ویژه خداوند به بندگانش اشاره كرد و گفت كه خداوند قطعاً انسان‌ها را یاری می‌كند.

پس از پایان سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان، حاضرین در حسینیه امام خمینی(ره) به سوگواری برای بانوی دو عالم، حضرت صدیقه طاهره، فاطمه زهرا علیها السّلام پرداختند.طبقه بندی: اهل بیت (علیهم السلام)،  مذهبی،  سیاسی،  اجتماعی، 
برچسب ها: مهدویت، امام زمان، امام مهدی، موعود، موعودعصر، بصیرت، بصیرت313،
ارسال توسط محمدمهدی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با تأملی در خود درمی یابیم هنوز نسبت به حقوقی که امام زمان (علیه السلام) بر ما دارد، همچنان غافل هستیم. شما این علتها را در چه چیزهایی میدانید؟صفحات جانبی
دوستان ما
امکانات جانبی
لینک باکس مذهبی قافله
لینک باکس مذهبی بکا

شارژ ایرانسل

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی