تبلیغات
بصیرت313 - برپایی راهپیمایی حجاب در 8 كلانشهر كشور
مقام معظم رهبری: انتظار یعنی قانع نشدن، قبول نكردنِ به وضع موجود زندگی انسان و تلاش برای رسیدن به وضع مطلوب، كه مسلم است كه این وضع مطلوب با دست قدرتمند ولی خدا حضرت حجت بن الحسن (عجل ا... تعالی فرجه الشریف و ارواحنا له الفداه) تحقق پیدا خواهد كرد. باید خود را به عنوان یك سرباز، به عنوان یك انسانی كه حاضر است برای آنچنان شرایطی مجاهدت بكند آماده كنیم. انتظار فرج معنایش این نیست كه انسان بنشیند، دست به هیچ كاری نزند، هیچ اصلاحی را وجهه همت خود نكند؛ صرفاً دل خوش كند به اینكه ما منتظر امام زمان (علیه السلام) هستیم!! اینكه انتظار نیست. انتظار، انتظار چیست؟ انتظارِ دست ماهر قدرتمند الهی ملكوتی است كه باید بیاید به وسیله خودِ همین انسانها، با كمك همین انسانها، سیطره ظلم را از بین ببرد و حق را غالب كند و عدل را در زندگی مردم حاكم كند و پرچم توحید را بلند كند و انسانها را بنده واقعی خدا بكند. ««آماده باید بود برای این كار»»

براستی آیا با خود اندیشیده ایم كه جای امام زمان (ارواحنا له الفداه) در زندگی ما، اهداف ما، سندهای چشم انداز، آموزش و پرورش، صدا و سیما، نهادهای دیگر و مهم تر از اینها در دل ما؛ كجاست و این امام مهربان چه جایگاهی در این موارد ذكر شده دارد؟! چرا امام زمان (علیه السلام) اینقدر غریب است؟؟ چرا؟ در قسمت نظرات، اندیشه خود را بنویسید

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 18 اردیبهشت 1390
راهپیمایی حجاب
مدیر مركز تحقیقات و طرح‌های كاربردی حجاب ریحانة‌النبی با اشاره به برگزاری راهپیمایی حافظان حجاب در هشت كلانشهر كشور گفت: هدف از این راهپیمایی‌ها این است كه نمی‌خواهیم مباحث مطرح‌شده در طول سال تحصیلی در یك فضای بسته باقی بماند...ادامه مطلب

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام محمد مهدی ابراهیم‌پور پیش از ظهر امروز در نشست خبری كه در دفتر این مركز برگزار شده بود با اشاره به فعالیت‌های كاربردی این مركز كه از سال 84 كار خود را آغاز كرده است، اظهار داشت: تمام تلاش ما در این مركز بر این پایه است كه فعالیت‌ها بدون شعارزدگی انجام شود.
وی با بیان اینكه فعالیت‌های این مركز به نسبت سال گذشته صد درصد افزایش یافته است، بیان داشت: در سال گذشته 57 مدرسه و 10 هزار دانش‌آموز زیر پوشش طرح‌های این مركز قرار داشتند در حالی كه امسال 113 مدرسه و 20 هزار دانش‌آموز زیرپوشش فعالیت‌های مركز قرار گرفتند.
مدیر مركز تحقیقات و طرح‌های كاربردی حجاب ریحانة‌النبی افزود: تا سال گذشته این مركز در پنج شهر ارومیه، ساری، مشهد، ری و تهران شعبه داشت كه امسال شهرهای اصفهان،‌ شیراز و كاشان نیز به آن افزوده شد و همچنین تعداد مربیان از 100 نفر به 200 نفر افزایش پیدا كرد.
ابراهیم‌پور در ادامه به تعداد تفكیك‌شده مدارس در هر استان اشاره كرد و اظهار داشت: امسال 16 مدرسه در ارومیه، ‌25 مدرسه در ساری، ‌14 مدرسه در مشهد، ‌11 مدرسه در اصفهان، ‌25 مدرسه در تهران، ‌هشت مدرسه در شهرری، 9 مدرسه در شیراز و پنج مدرسه در كاشان زیرپوشش فعالیت‌های مركز قرار گرفته است.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری راهپیمایی حافظان حجاب در هشت كلانشهر كشور،‌ عملیاتی كردن مباحث سال تحصیلی از اهداف اصلی این راهپیمایی دانست و خاطرنشان كرد: هدف از این راهپیمایی‌ها این است كه نمی‌خواهیم مباحث مطرح‌شده در طول سال تحصیلی در یك فضای بسته صورت بگیرد زیرا هدف اصلی از حجاب حضور اجتماعی و با امنیت زن در جامعه است و نبود اینگونه برنامه‌ها در طرح‌های كاربردی موجب كم‌توجهی به این مقوله خواهد شد.
مدیر مركز تحقیقات و طرح‌های كاربردی حجاب ریحانة‌النبی ادامه داد:‌ نمایش خیابانی حجاب زیبای دختران دانش‌آموز یك مسئله كاملا اجتماعی و مهم است و در تمام هشت شهر كشور فردا به صورت متمركز انجام می‌شود.
وی با بیان اینكه كمتر مجموعه فرهنگی این روزها به این مسئله‌ها توجه می‌كند،‌ خاطرنشان كرد: در ساری 2 هزار دانش‌آموز،‌ در تهران 2 هزار و 800 دانش‌آموز، ‌در ارومیه 2 هزار و 200 دانش‌آموز،‌ در شهرری یكهزار دانش‌آموز، در مشهد یكهزار و 500 دانش‌آموز،‌ در شیراز 900 دانش‌آموز، در اصفهان 850 دانش‌آموز و در كاشان نیز یكهزار دانش‌آموز مقطع سوم تا پنجم ابتدایی در این راهپیمایی شركت می‌كنند.
ابراهیم‌پور با بیان اینكه طرح اصلی این مركز ویژه دانش‌آموزان مقطع ابتدایی است، ادامه داد: این طرح برای دو گروه با عنوان «حافظان حجاب» و «حامیان حجاب» برگزار می‌شود.
وی افزود: مربی دانش‌آموزان كه از فارغ‌التحصیلان طلاب خواهر هستند در طول سه ماه تابستان از طرف مركز ریحانة‌النبی آموزش دیده و در سه محور اصلی فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند.
مدیر مركز تحقیقات و طرح‌های كاربردی حجاب ریحانة‌النبی تدریس كتاب مروارید بهشتی را نخستین مرحله فعالیت‌های مربیان دانست و بیان داشت: این كتاب نخستین كتاب آموزشی حجاب است كه به طور كاملا منظم در مقطع ابتدایی تدریس می‌شود.
وی اجرای مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی در مدارس را دومین مرحله فعالیت‌های این مدارس خواند و تصریح كرد:‌ مربیان حداقل در هر ماه یك مسابقه برای دانش‌آموزان برگزار می‌كنند.
ابراهیم‌پور در پایان آخرین فعالیت مربیان را تبلیغ چهره به چهره دانست و خاطرنشان كرد: در این طرح دانش‌آموزان مشكلات فرهنگی و خانوادگی خود را با مربیان خود مطرح می‌كنند و مربیان با همكاری مدرسه به حل كردن این مشكلات می‌پردازد.طبقه بندی: مذهبی،  فرهنگی،  اجتماعی، 
برچسب ها: برپایی راهپیمایی حجاب در 8 كلانشهر كشور، راهپیمایی، راهپیمایی حجاب، حجاب، حجاب و عفاف، بی حجابی، معضل بی حجابی، بی حجاب، 8كلانشهر، 98 كلانشهر، حجت‌الاسلام محمد مهدی ابراهیم‌پور، بصیرت، بصیرت313، مدیر مركز تحقیقات و طرح‌های كاربردی حجاب ریحانة‌النبی، مركز تحقیقات و طرح‌های كاربردی حجاب ریحانة‌النبی، مهدویت، امام زمان، امام مهدی، موعود، موعودعصر،
ارسال توسط محمدمهدی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با تأملی در خود درمی یابیم هنوز نسبت به حقوقی که امام زمان (علیه السلام) بر ما دارد، همچنان غافل هستیم. شما این علتها را در چه چیزهایی میدانید؟صفحات جانبی
دوستان ما
امکانات جانبی
لینک باکس مذهبی قافله
لینک باکس مذهبی بکا

شارژ ایرانسل

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی