تبلیغات
بصیرت313 - فتنه دجال بزرگ‌ترین فتنه آخرالزمان است
مقام معظم رهبری: انتظار یعنی قانع نشدن، قبول نكردنِ به وضع موجود زندگی انسان و تلاش برای رسیدن به وضع مطلوب، كه مسلم است كه این وضع مطلوب با دست قدرتمند ولی خدا حضرت حجت بن الحسن (عجل ا... تعالی فرجه الشریف و ارواحنا له الفداه) تحقق پیدا خواهد كرد. باید خود را به عنوان یك سرباز، به عنوان یك انسانی كه حاضر است برای آنچنان شرایطی مجاهدت بكند آماده كنیم. انتظار فرج معنایش این نیست كه انسان بنشیند، دست به هیچ كاری نزند، هیچ اصلاحی را وجهه همت خود نكند؛ صرفاً دل خوش كند به اینكه ما منتظر امام زمان (علیه السلام) هستیم!! اینكه انتظار نیست. انتظار، انتظار چیست؟ انتظارِ دست ماهر قدرتمند الهی ملكوتی است كه باید بیاید به وسیله خودِ همین انسانها، با كمك همین انسانها، سیطره ظلم را از بین ببرد و حق را غالب كند و عدل را در زندگی مردم حاكم كند و پرچم توحید را بلند كند و انسانها را بنده واقعی خدا بكند. ««آماده باید بود برای این كار»»

براستی آیا با خود اندیشیده ایم كه جای امام زمان (ارواحنا له الفداه) در زندگی ما، اهداف ما، سندهای چشم انداز، آموزش و پرورش، صدا و سیما، نهادهای دیگر و مهم تر از اینها در دل ما؛ كجاست و این امام مهربان چه جایگاهی در این موارد ذكر شده دارد؟! چرا امام زمان (علیه السلام) اینقدر غریب است؟؟ چرا؟ در قسمت نظرات، اندیشه خود را بنویسید

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390
فتنه دجال
رئیس موسسه طلیعه ظهور قم گفت: بزرگ‌ترین فتنه آخرالزمان، فتنه دجال است...
به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر حیدری كاشانی در كنگره دو روزه «نگاهی به آخرالزمان» در مجتمع خاتم‌الانبیا (ص) رشت، مصداق‌سازی در حوزه مهدویت را صحیح ندانست و اظهار داشت: مستند «ظهور بسیار نزدیك است» باید به تبیین ویژگی‌های مهدوی باوران و مهدوی یاوران می‌پرداخت.
وی هدف اصلی دشمن در حوزه جنگ نرم علیه مهدویت را تزلزل مهدوی باوران عنوان كرد و گفت: دور كردن منتظران از اصل مباحث مهدویت و توجه به حاشیه‌هایی مانند مصداق‌سازی و تطبیق روایات با چهره‌های سیاسی از اهداف دشمن است.
مدرس حوزه علمیه قم دجال و سفیانی را دو چهره مطرح در حوزه شیطان‌شناسی مهدویت خواند و تصریح كرد: تهدیدهایی كه در حوزه جنگ نرم آرمان موعودخواهی را هدف قرار داده با نام سفیانی قابل طبقه‌بندی است.
وی وهابیت را دشمن آرمان مهدویت نامید و بیان داشت: وهابیت با تلاش برای شیعه‌كشی می‌تواند در زیرمجموعه سفیانی قرار گیرد و جزو دیگر دشمنان آرمان مهدویت طبقه‌بندی شود.
حیدری كاشانی نوع ابزار دشمن برای مبارزه با فرهنگ مهدویت را تعیین‌كننده ابزار مقابله دانست و گفت: دشمن در تمام زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و اعتقادی و به مدد ابزار رسانه‌ای با فرهنگ مهدویت مقابله می‌كند.
وی یكی از مؤلفه‌های دجال‌شناسی را سیطره رسانه‌ای بر اذهان عمومی نامید و افزود: آگاهی‌بخشی در حوزه مهدویت در قالب هنر و رسانه سبب شكوفایی مبارزه با دشمنان مهدویت در جوامع اسلامی است.
رئیس موسسه طلیعه ظهور درباره روایات معرفی سفیانی در اسلام خاطرنشان كرد: سفیانی شخصی حقیقی و یهودی و از خاندان ابوسفیان است و همزمان با ظهور امام زمان (عج) لشكركشی خود را آغاز می‌كند.
وی با اشاره به اینكه در «مستند ظهور نزدیك است»، عبدالله اردنی به عنوان سفیانی معرفی شده است، افزود: در روایات اسلامی مكان لشكركشی سفیانی شام معرفی شده است.
حیدری كاشانی ادعای دروغین اسلامی‌خواهی و كمك به مسلمانان را یكی دیگر از نشانه‌های سفیانی‌شناسی در روایات اسلامی نامید و تصریح كرد: در احادیث اهل بیت (ع) از سفیانی به عنوان خوارج آخرالزمان نام برده شده است.
وی درباره معرفی دجال در روایات و آموزه‌های اسلامی بیان داشت: دجال جریانی پر رمز و راز بوده و اصلی‌ترین دشمن امام زمان (عج) است.
به گفته حیدری كاشانی، جریان دجال اصلی‌ترین ریزش‌ها را نسبت به آرمان منجی‌خواهی در جهان آخرالزمان ایجاد می‌كند.
وی با بیان اینكه جریان دجال از سال‌ها قبل از زمان ظهور فعالیت خود را آغاز می‌كند، افزود: فتنه دجال بزرگ‌ترین فتنه آخرالزمان است.
استاد حوزه علمیه قم، قتل‌عام ملت‌ها، چپاول ثروت و فساد جنسی را از خصوصیات جریان دجال برشمرد و خاطرنشان كرد: تلاش برای دستیابی به اصلی‌ترین منابع ثروت و قدرت در جهان مهم‌ترین ویژگی دجال است.
رئیس دانشگاه پیام نور گیلان نیز در این مراسم با قدردانی از دانشجویان و دست‌اندركاران همایش مذكور اظهار داشت: ارتقای بصیرت معرفتی و آزاداندیشی در بین دانشجویان از جمله وظایف مهم و اصلی مجامع علمی و دانشگاهی است.
مرتضی رضایی صوفی با اشاره به اینكه باید در مسیر جهاد علمی و معرفتی دانشجویان گام برداریم، افزود: با توجه به نیاز و شرایط كنونی، كرسی‌های آزاداندیشی و بحث‌های آزاد از بهترین و موثرترین راهكارهای پاسخ به شبهات دانشجویی است.
وی هویت غنی اسلامی را به عنوان چراغ فروزان و كلید راهگشا و هدایتگر انسان در عصر كنونی خواند و تصریح كرد: این امر باید به تمام جهانیان عرضه شود.
رئیس دانشگاه پیام نور گیلان ادامه داد: وظیفه دانشجویان در این عرصه كه به عنوان افسران جنگ نرم مورد خطاب مقام معظم رهبری هستند، مضاعف است.
وی با بیان اینكه فعالیت‌های قرآنی ارزشمندی در سطح مراكز و واحدهای دانشگاه پیام نور گیلان در حال انجام است، خاطرنشان كرد: امسال با تأسی از پیام والای مقام معظم رهبری در پی تقویت و گسترش فعالیت‌های قرآنی در سطح مراكز و واحدهای دانشگاه پیام نور هستیم و با همت مضاعف و جهاد علمی فعالیت‌های ارزنده فرهنگی حول محور قرآن، نماز و مهدویت را در برنامه داریم.
این همایش دو روزه به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رشت برگزار شد.طبقه بندی: مهدویت،  اجتماعی، 
برچسب ها: رئیس موسسه طلیعه ظهور قم، حیدر كاشانی، فتنه، قتنه دجال، فتنه دجال بزرگ‌ترین فتنه آخرالزمان است، آخرالزمان، مهدویت، امام زمان، امام مهدی، حضرت حجت، بصیرت، بصیرت313، دجال، سفیانی، دجال و سفیانی، علائم و شرایط ظهور، علائم ظهور، شرایط ظهور، زرگ‌ترین فتنه آخرالزمان، موعود، موعودعصر،
ارسال توسط محمدمهدی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با تأملی در خود درمی یابیم هنوز نسبت به حقوقی که امام زمان (علیه السلام) بر ما دارد، همچنان غافل هستیم. شما این علتها را در چه چیزهایی میدانید؟صفحات جانبی
دوستان ما
امکانات جانبی
لینک باکس مذهبی قافله
لینک باکس مذهبی بکا

شارژ ایرانسل

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی