تبلیغات
بصیرت313 - پیكر آیت‌الله قزوینی سالم از قبر خارج شد
مقام معظم رهبری: انتظار یعنی قانع نشدن، قبول نكردنِ به وضع موجود زندگی انسان و تلاش برای رسیدن به وضع مطلوب، كه مسلم است كه این وضع مطلوب با دست قدرتمند ولی خدا حضرت حجت بن الحسن (عجل ا... تعالی فرجه الشریف و ارواحنا له الفداه) تحقق پیدا خواهد كرد. باید خود را به عنوان یك سرباز، به عنوان یك انسانی كه حاضر است برای آنچنان شرایطی مجاهدت بكند آماده كنیم. انتظار فرج معنایش این نیست كه انسان بنشیند، دست به هیچ كاری نزند، هیچ اصلاحی را وجهه همت خود نكند؛ صرفاً دل خوش كند به اینكه ما منتظر امام زمان (علیه السلام) هستیم!! اینكه انتظار نیست. انتظار، انتظار چیست؟ انتظارِ دست ماهر قدرتمند الهی ملكوتی است كه باید بیاید به وسیله خودِ همین انسانها، با كمك همین انسانها، سیطره ظلم را از بین ببرد و حق را غالب كند و عدل را در زندگی مردم حاكم كند و پرچم توحید را بلند كند و انسانها را بنده واقعی خدا بكند. ««آماده باید بود برای این كار»»

براستی آیا با خود اندیشیده ایم كه جای امام زمان (ارواحنا له الفداه) در زندگی ما، اهداف ما، سندهای چشم انداز، آموزش و پرورش، صدا و سیما، نهادهای دیگر و مهم تر از اینها در دل ما؛ كجاست و این امام مهربان چه جایگاهی در این موارد ذكر شده دارد؟! چرا امام زمان (علیه السلام) اینقدر غریب است؟؟ چرا؟ در قسمت نظرات، اندیشه خود را بنویسید

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390
قم
آیت‌الله سید محمد باقر فالی گفت: پیكر آیت‌الله آقا سید محمد كاظم قزوینی به همراه كتاب روی سینه‌اش «فاطمة الزهراء من المهد الی اللحد؛ فاطمه زهرا از ولادت تا شهادت» پس از 17 سال، سالم از قبر خارج شد....
آیت‌الله سید محمد باقر فالی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرمشهر اظهار داشت: مرحوم آیت الله آقا سید محمد كاظم قزوینی از منبری‌ها و نویسندگان مهم حوزه علمیه كربلای معلی بودند. ایشان فرزند مرحوم آیت‌الله العظمی آقا سید ابراهیم قزوینی هستند كه در سن كودكی پدرشان را از دست داده و یتیم شده و در دامان مرحوم عمویشان آیت الله سید صادق قزوینی ـ پدر آیت آلله سید مرتضی قزوینی كه هم اكنون امام جماعت حرم امام حسین (ع) هستند ـ پرورش یافتند.
وی خاطرنشان كرد: آن مرحوم در كنار خدمت به منبر اهل بیت (ع)، كتاب‌های متعددی تالیف كرده‌اند كه از جمله آن " الامام علی من المهد الی اللحد "، "فاطمه الزهرا من المهد الی اللحد "، "الامام جواد من المهد الی اللحد "، "الامام هادی من المهد الی اللحد "، "الامام العسكری من المهد الی اللحد "و همچنین "الامام المهدی من المهد الی الظهور " است.
آیت الله فالی در ادامه با یادآوری اینكه "این عالم ربانی با توجه به دست و پنجه نرم كردن با بیماری سرطان حنجره، 17 سال پیش در شهر مقدس قم دار فانی را وداع گفتند تصریح كرد: هفده سال پیش پس از تشییع عظیم و پرشور، پیكر پاك و مطهر آیت الله سید محمدكاظم قزوینی در حسینیه كربلایی‌های مقیم قم در محراب حسینیه دقیقاً زیر منبری كه سال‌های سال عرض ارادت به اهل بیت می‌كردند به خاك سپرده شد.
وی ادامه داد: روی سینه آن مرحوم كتاب «فاطمه الزهرا من المهد الی اللحد؛ فاطمه زهرا از ولادت تا شهادت»را قرار داده بودند. این كتاب به زبان‌های مختلفی از جمله زبان فارسی ترجمه شده است. هم اكنون پس از 17 سال در پی توسعه حرم حضرت فاطمه معصومه (س) از خانواده ایشان می‌خواهند كه حسینیه مذكور با توجه به همجواری با حرم مطهر تخریب شود، قبر ایشان نبش شد و مشاهده شد بدنشان تازه، كفن دست نخورده و سالم و كتاب فاطمه زهرا(س) از ولادت تا شهادت كماكان بر روی سینه مبارك شان قرار دارد.
به گفته این خطیب توانا و برجسته منبر اهل بیت (ع)، هم اكنون پیكر نورانی آیت الله آقا سید محمد كاظم قزوینی موقتاً در یكی از سردخانه های شهر مقدس قم است تا ان‌شا ءالله ترتیبات لازم برای انتقال آن به كربلای معلی فراهم گردد و در كنار حرم حضرت آقا امام حسین (ع) آرام گیرد.
مرحوم آیت اللّه سید محمّد كاظم قزوینی به سال 1348ه.ق در شهر مقدّس كربلا در خانواده علم و تقوا چشم به جهان گشود. نسب این مرد بزرگ به حضرت امام موسی بن جعفرعلیه السلام می‌رسد. وی با وجود آن كه در آغاز جوانی از نعمت والدین محروم شدند، با این همه در راه كسب علم و كمال از پای ننشست، پس از تكمیل سطح در حوزه علمیه كربلا سال‌ها در دروس خارج فقه و اصول علمای بزرگ آن سامان شركت كرد، آنگاه از راه تألیف و خطابه و منبر و تدریس فقه و اصول و تفسیر مشغول خدمت شد.
دیری نگذشت كه به واسطه امر به معروف و نهی از منكر و موضع‌گیری‌های شجاعانه وی در برابر حاكمان مستبدّ عراق، تحت تعقیب قرار گرفت و بارها به زندان افتاد و متحمل سخت‌ترین زحمات و شكنجه‌ها شد، حتی آخرین بار به اعدام محكوم شد كه به دنبال آن پس از ماه‌ها زندگی مخفی از عراق خارج شد و بعد از مسافرت به چند كشور اسلامی در نهایت به ایران آمد، و بعد از عمری تلاش و جهاد و فداكاری و انجام خدمات علمی و دینی در روز سیزدهم جمادی الثانی سال 1415ه’.ق در شهر مقدس قم به دیار باقی شتافت.برچسب ها: پیكر آیت‌الله قزوینی سالم از قبر خارج شد، مرحوم آیت اللّه سید محمّد كاظم قزوینی، شهر مقدس قم، آیت الله آقا سید محمد كاظم قزوینی، كتاب فاطمه زهرا(س) از ولادت تا شهادت، كتاب «فاطمه الزهرا من المهد الی اللحد؛ فاطمه زهرا از ولادت تا شهادت»، فاطمه الزهرا من المهد الی اللحد، پدر آیت آلله سید مرتضی قزوینی، پس از 17 سال، بصیرت، بصیرت313، مهدویت، امام زمان، امام مهدی، موعود، موعودعصر،
ارسال توسط محمدمهدی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با تأملی در خود درمی یابیم هنوز نسبت به حقوقی که امام زمان (علیه السلام) بر ما دارد، همچنان غافل هستیم. شما این علتها را در چه چیزهایی میدانید؟صفحات جانبی
دوستان ما
امکانات جانبی
لینک باکس مذهبی قافله
لینک باکس مذهبی بکا

شارژ ایرانسل

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی