تبلیغات
بصیرت313 - طرح زمان ظهور آثار نامطلوبی به‎دنبال دارد
مقام معظم رهبری: انتظار یعنی قانع نشدن، قبول نكردنِ به وضع موجود زندگی انسان و تلاش برای رسیدن به وضع مطلوب، كه مسلم است كه این وضع مطلوب با دست قدرتمند ولی خدا حضرت حجت بن الحسن (عجل ا... تعالی فرجه الشریف و ارواحنا له الفداه) تحقق پیدا خواهد كرد. باید خود را به عنوان یك سرباز، به عنوان یك انسانی كه حاضر است برای آنچنان شرایطی مجاهدت بكند آماده كنیم. انتظار فرج معنایش این نیست كه انسان بنشیند، دست به هیچ كاری نزند، هیچ اصلاحی را وجهه همت خود نكند؛ صرفاً دل خوش كند به اینكه ما منتظر امام زمان (علیه السلام) هستیم!! اینكه انتظار نیست. انتظار، انتظار چیست؟ انتظارِ دست ماهر قدرتمند الهی ملكوتی است كه باید بیاید به وسیله خودِ همین انسانها، با كمك همین انسانها، سیطره ظلم را از بین ببرد و حق را غالب كند و عدل را در زندگی مردم حاكم كند و پرچم توحید را بلند كند و انسانها را بنده واقعی خدا بكند. ««آماده باید بود برای این كار»»

براستی آیا با خود اندیشیده ایم كه جای امام زمان (ارواحنا له الفداه) در زندگی ما، اهداف ما، سندهای چشم انداز، آموزش و پرورش، صدا و سیما، نهادهای دیگر و مهم تر از اینها در دل ما؛ كجاست و این امام مهربان چه جایگاهی در این موارد ذكر شده دارد؟! چرا امام زمان (علیه السلام) اینقدر غریب است؟؟ چرا؟ در قسمت نظرات، اندیشه خود را بنویسید

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390

آیت الله علوی گرگانی

 استاد حوزه علمیه قم گفت: مطرح كردن مسائلی مانند زمان ظهور امام عصر(عج) اثرات خطرناكی برای جامعه ما به‎دنبال دارد....

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمد علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای ستاد برگزاری همایش دكترین مهدویت در سخنانی با اشاره به نقش ولایت در زندگی تصریح كرد: ما هرچه تاكنون به دست آورده‌ایم در نتیجه‌ ولایت است.
وی با بیان اینكه نباید هیچ‎گاه از ولایت جدا شویم، تصریح كرد: باید همه در انتظار فرج حضرت ولی ‌عصر عجّل الله تعالی فرجه الشریف باشند و خداوند با ظهور حضرت عنایت خود را شامل حال مردم می‌كند.
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به مشكلاتی كه برای بشر در شرایط كنونی به وجود آمده است، خاطرنشان كرد: با مهیا شدن مقدمات، منجی عالم بشریت ظهور خواهند كرد و با ظهور ایشان مشكلات و سختی‌ها به پایان می‌رسد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تهیه فیلم مستند ظهور را مورد توجه قرار داد و با انتقاد از مطالب مطرح شده در این مستند یادآور شد: ظهور و بروز چنین برنامه‌هایی وظیفه ما را سنگین‌تر می‌كند.
آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به اثرات و نتایج نهادهایی همچون پژوهشكده مهدویت تاكید كرد: ما همیشه باید هوشیاری لازم را داشته باشیم و هیچ‎گاه فكر نكنیم كه وظیفه‌ای به‎عهده نداریم.
وی به پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره كرد و گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران زمینه بسیار خوبی برای ترویج مبانی دین فراهم شد و از سوی دیگر وظیفه ما نیز سنگین‌تر شده است.
استاد حوزه علمیه قم با تاكید بر اینكه تعیین زمان ظهور امكان‌پذیر نیست، خاطرنشان كرد: مطرح كردن مسائلی مانند زمان ظهور اثرات خطرناكی برای جامعه ما به دنبال دارد.
وی تصریح كرد: اگر نگاهی به آیات و روایات داشته باشیم وظایف ما در عصر غیبت مشخص است و باید به وظیفه خود عمل كنیم.
استاد حوزه علمیه قم تاكید كرد: امیدواریم كه اینها نیز اسباب فرج امام عصر عجّل الله تعالی فرجه الشریف باشد و با ظهور ایشان عدل و داد در جهان اجرا شود.
طبقه بندی: مهدویت،  اهل بیت (علیهم السلام)،  اجتماعی، 
برچسب ها: ظهور امام عصر(عج)، استاد حوزه علمیه قم، آیت‌الله سید محمد علوی گرگانی، آیت‌الله علوی گرگانی، سید محمد علوی گرگانی، طرح زمان ظهور آثار نامطلوبی به‎دنبال دارد، بصیرت، بصیرت313، طرح زمان ظهور، مهدویت، ظهور، ظهور امام زمان (عج)، امام زمان، امام مهدی، موعود، موعودعصر،
ارسال توسط محمدمهدی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با تأملی در خود درمی یابیم هنوز نسبت به حقوقی که امام زمان (علیه السلام) بر ما دارد، همچنان غافل هستیم. شما این علتها را در چه چیزهایی میدانید؟صفحات جانبی
دوستان ما
امکانات جانبی
لینک باکس مذهبی قافله
لینک باکس مذهبی بکا

شارژ ایرانسل

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی