تبلیغات
بصیرت313 - 13 شاخص ‌جریان انحرافی نزدیك به دولت
مقام معظم رهبری: انتظار یعنی قانع نشدن، قبول نكردنِ به وضع موجود زندگی انسان و تلاش برای رسیدن به وضع مطلوب، كه مسلم است كه این وضع مطلوب با دست قدرتمند ولی خدا حضرت حجت بن الحسن (عجل ا... تعالی فرجه الشریف و ارواحنا له الفداه) تحقق پیدا خواهد كرد. باید خود را به عنوان یك سرباز، به عنوان یك انسانی كه حاضر است برای آنچنان شرایطی مجاهدت بكند آماده كنیم. انتظار فرج معنایش این نیست كه انسان بنشیند، دست به هیچ كاری نزند، هیچ اصلاحی را وجهه همت خود نكند؛ صرفاً دل خوش كند به اینكه ما منتظر امام زمان (علیه السلام) هستیم!! اینكه انتظار نیست. انتظار، انتظار چیست؟ انتظارِ دست ماهر قدرتمند الهی ملكوتی است كه باید بیاید به وسیله خودِ همین انسانها، با كمك همین انسانها، سیطره ظلم را از بین ببرد و حق را غالب كند و عدل را در زندگی مردم حاكم كند و پرچم توحید را بلند كند و انسانها را بنده واقعی خدا بكند. ««آماده باید بود برای این كار»»

براستی آیا با خود اندیشیده ایم كه جای امام زمان (ارواحنا له الفداه) در زندگی ما، اهداف ما، سندهای چشم انداز، آموزش و پرورش، صدا و سیما، نهادهای دیگر و مهم تر از اینها در دل ما؛ كجاست و این امام مهربان چه جایگاهی در این موارد ذكر شده دارد؟! چرا امام زمان (علیه السلام) اینقدر غریب است؟؟ چرا؟ در قسمت نظرات، اندیشه خود را بنویسید

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390

مدیر عامل خبرگزاری فارس

مدیرعامل خبرگزاری فارس با اشاره به ابعاد انحرافی یك جریان ‌نزدیك به دولت، 13 مورد از نشانه‌ها و شاخصه‌های‌ این انحراف را تشریح و تبیین كرد....

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا مقدم‌فر مدیرعامل خبرگزاری فارس كه به‌عنوان داور در ‌نشست‌ ‌طلاب ‌حوزه علمیه آیت‌الله مجتهدی تهرانی شركت كرده بود، ‌پس از ارائه گزارش پژوهشی سه نفر از طلاب در موضوعات «تحولات منطقه و دیپلماسی ایران»، «بررسی یك شبهه درباره نظریه ولایت فقیه» و «مسئله وحدت مسلمین در دنیای امروز»، ارزیابی خود پیرامون هریك از مطالب ارائه‏شده را بیان كرد‌ و سپس به سؤالات طلاب و فضلای حوزه علمیه درخصوص مسائل سیاسی روز پاسخ داد.

بیشتر سؤالات طلاب را موضوعاتی پیرامون ماهیت جریان انحرافی نزدیك به دولت تشكیل می‌داد كه مقدم‌فر در پاسخ به این سؤالات و تشریح ماهیت جریان انحرافی، ویژگی‌ها و شاخص‌های آن‌را برشمرد.

وی ‌‌اولین نشانه این جریان انحرافی را استفاده ابزاری از عنصر مهدویت دانست و اظهار داشت: سطحی و سخیف كردن اعتقادات به امام زمان و فلسفه انتظار یكی از این نشانه‌ها است.

مدیرعامل خبرگزاری فارس از تأكید افراطی بر باستان‌گرایی، ایرانیت، مكتب ایرانی، جشن نوروز و ملی‌گرایی به‌عنوان ‌نشانه‌ دیگر انحراف در این جریان یاد كرد و افزود: این جریان در بعد اعتقادی معنی و مفهومی از «ولایت» را مطرح می‌كند كه از بطن آن اعتقاد به «ولایت فقیه» و «ولایت‌پذیری» و لزوم تبعیت از ولی فقیه استنتاج نمی‌شود.

"بی‌اعتنایی به مرجعیت دینی، اعتقاد به از بین رفتن مرجعیت اجتماعی روحانیت و طرح اعتقاد اسلام بدون روحانیت، یكی دیگر از نشانه‌های این جریان انحرافی است كه ریشه چنین اعتقاداتی را در نوع رفتار سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اعضای این جریان به وضوح می‌توان مشاهده كرد ".

مقدم‌فر ‌‌انسان‏محوری یا به تعبیر دیگر اومانیسم اسلامی در مقابل اسلام‌محوری و خدا‌محوری را یكی دیگر از مشخصات بارز ‌انحراف فكری این جریان ذكر كرد و آن‌ را ‌ریشه انحراف بسیاری از جریانات مشابه در گذشته دانست.‌

وی طرح و تبلیغ مفهوم صلح جهانی با معنایی متضاد از فرهنگ قرآنی را یكی دیگر از علائم انحراف فكری این جریان دانست و گفت: این دیدگاه مقابل فرهنگ قرآنی كه در آیه "اشداء علی الكفّار رحماء بینهم " بیان شده، قرار دارد.

"عدالت‌محوری با رویكرد مساوات " یا به عبارت دیگر "عدالت توزیعی " و نیز "رویكرد مثبت به مدرنیته در عین تظاهر به سنت‌گرایی " از دیگر مواردی بود كه مدیرعامل خبرگزاری فارس از آن به‌عنوان ‌‌نشانه‌های این جریان انحرافی نام برد.

مقدم‌فر از دیگر نشانه‌های این جریان انحرافی را ‌عرفان‎گرایی كاذب و معنا‌گرایی خرافه‌آمیز برشمرد و اظهار داشت: آنچه درباره ارتباط برخی از این افراد با اجنه ‌گفته می‌شود، حقیقت دارد اما نباید جریان انحرافی را در این مسئله خلاصه كرد، چراكه مشكل اصلی این جریان جن‌گیری نیست و انحراف آنها بسیار عمیق‌تر است.

‌مدیرعامل خبرگزاری فارس‌ یكی دیگر از علائم انحراف این جریان را زیر سؤال بردن مدیریت الهی انبیا‌ ذكر كرد ‌و از التقاط فكری جریان منحرف به عنوان التقاطی كه تاكنون در كشور بی‌بدیل بوده و تجربه نشده است، یاد كرد.

مقدم‌فر قدرت‌طلبی و میل به تصاحب كانون‌های قدرت را از‌ ویژگی‌های دیگر این جریان منحرف برشمرد و در پایان تأكید كرد: ماهیت جریان انحرافی تا امروز ‌در این 13 مورد خلاصه می‌شود و این موارد برآورد یا تحلیل نیست، بلكه به‌طور مصداقی وجود دارد، البته موارد متعددی در خصوص اهداف و تاكتیك‌های این جریان وجود دارد كه در فرصت‌‌های بعدی به آن پرداخته خواهد شد.

شاخص‌های اشاره شده:
1- قدرت‌طلبی
2- مطلق‌انگاری خود و خودمحوری
3- التقاط فكری
4- استفاده ابزاری از موضوع مهدویت
5- تأكید افراطی بر باستان‌گرایی و ایرانیت
6- عدم اعتقاد به ضرورت حاكمیت ولایت فقیه در زمان نزدیك به ظهور
7- قائل بودن به اسلام بدون روحانیت
8- انسان‌محوری بر مبنای التقاط تفكر اسلامی و اومانیسم
9- صلح جهانی با معنایی متضاد از فرهنگ قرآنی
10- عدالت‌محوری با رویكرد مساوات (عدالت توزیعی)
11- عرفان‌گرایی كاذب، معناگرایی خرافه‌آمیز
12- زیر سؤال بردن مدیریت الهی انبیا
13- تظاهر به سنت‌گرایی در عین اعتقاد به مدرنیته
طبقه بندی: مهدویت،  مذهبی،  سیاسی،  اجتماعی،  ادیان ابراهیمی و فرق انحرافی،  پاسخ به شبهات، 
برچسب ها: 13 شاخص جریان انحرافی، 13 شاخص جریان انحرافی دولت، مدیر فارس، حمیدرضا مقدم‌فر مدیرعامل خبرگزاری فارس، حمیدرضا مقدم‌فر، مدیرعامل خبرگزاری فارس، ماهیت جریان انحرافی، ویژگی‌ها و شاخص‌های آن، تأكید افراطی بر باستان‌گرایی، ایرانیت، مكتب ایرانی، جشن نوروز و ملی‌گرایی، «ولایت فقیه» و «ولایت‌پذیری»، عدالت‌محوری با رویكرد مساوات، 1- قدرت‌طلبی، 2- مطلق‌انگاری خود و خودمحوری، 3- التقاط فكری، 4- استفاده ابزاری از موضوع مهدویت، 6- عدم اعتقاد به ضرورت حاكمیت ولایت فقیه در زمان نزدیك به ظهور، 7- قائل بودن به اسلام بدون روحانیت، 8- انسان‌محوری بر مبنای التقاط تفكر اسلامی و اومانیسم، 9- صلح جهانی با معنایی متضاد از فرهنگ قرآنی، 10- عدالت‌محوری با رویكرد مساوات (عدالت توزیعی)، 11- عرفان‌گرایی كاذب، معناگرایی خرافه‌آمیز، 12- زیر سؤال بردن مدیریت الهی انبیا، 13- تظاهر به سنت‌گرایی در عین اعتقاد به مدرنیته، 5- تأكید افراطی بر باستان‌گرایی و ایرانیت، مشایی، مشائی، بصیرت، بصیرت313، مهدویت، امام زمان، امام مهدی، موعود، موعودعصر،
ارسال توسط محمدمهدی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با تأملی در خود درمی یابیم هنوز نسبت به حقوقی که امام زمان (علیه السلام) بر ما دارد، همچنان غافل هستیم. شما این علتها را در چه چیزهایی میدانید؟صفحات جانبی
دوستان ما
امکانات جانبی
لینک باکس مذهبی قافله
لینک باکس مذهبی بکا

شارژ ایرانسل

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی