تبلیغات
بصیرت313 - فرقه انحرافی "عرفان كیهانی " مدعی وحی و الهامات غیبی است
مقام معظم رهبری: انتظار یعنی قانع نشدن، قبول نكردنِ به وضع موجود زندگی انسان و تلاش برای رسیدن به وضع مطلوب، كه مسلم است كه این وضع مطلوب با دست قدرتمند ولی خدا حضرت حجت بن الحسن (عجل ا... تعالی فرجه الشریف و ارواحنا له الفداه) تحقق پیدا خواهد كرد. باید خود را به عنوان یك سرباز، به عنوان یك انسانی كه حاضر است برای آنچنان شرایطی مجاهدت بكند آماده كنیم. انتظار فرج معنایش این نیست كه انسان بنشیند، دست به هیچ كاری نزند، هیچ اصلاحی را وجهه همت خود نكند؛ صرفاً دل خوش كند به اینكه ما منتظر امام زمان (علیه السلام) هستیم!! اینكه انتظار نیست. انتظار، انتظار چیست؟ انتظارِ دست ماهر قدرتمند الهی ملكوتی است كه باید بیاید به وسیله خودِ همین انسانها، با كمك همین انسانها، سیطره ظلم را از بین ببرد و حق را غالب كند و عدل را در زندگی مردم حاكم كند و پرچم توحید را بلند كند و انسانها را بنده واقعی خدا بكند. ««آماده باید بود برای این كار»»

براستی آیا با خود اندیشیده ایم كه جای امام زمان (ارواحنا له الفداه) در زندگی ما، اهداف ما، سندهای چشم انداز، آموزش و پرورش، صدا و سیما، نهادهای دیگر و مهم تر از اینها در دل ما؛ كجاست و این امام مهربان چه جایگاهی در این موارد ذكر شده دارد؟! چرا امام زمان (علیه السلام) اینقدر غریب است؟؟ چرا؟ در قسمت نظرات، اندیشه خود را بنویسید

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 24 اردیبهشت 1390
عرفان كیهانی
سركرده فرقه انحرافی "عرفان كیهانی " می‌كوشد این‌گونه القا كند كه آن‌چه تاكنون مطرح كرده از طریق وحی و الهاماتی از مركز هوشمند جهان كسب كرده است. وی در گفتار و نوشتار خود این هوشمندی را گاهی روح‌القدس، گاهی یدالله و گاهی روح‌آلامین و پاره‌ای از مواقع خدا معرفی می‌كند....
یك كارشناس ارشد فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،‌ ابعاد تازه‌ای از دیدگاه‌های انحرافی سركرده عرفان حلقه را فاش ساخت.

وی در این گفت‌وگو با اشاره به این كه فرقان انحرافی "عرفان كیهانی " فعالیت خود را از نیمه‌ دهه 1380 پایه‌گذاری كرده است گفت: عوامل اصلی این فرقه در قالب دوره‌های آموزشی فعالیت خود را آغاز كردند. سپس با تربیت افرادی به عنوان مستر به صورت شبه هرمی در شهرهای مختلف فعالیت خود را گسترش داده‌ و به سرمایه‌ كلانی نیز دست‌یافتند.

به گفته این كارشناس ارشد فرهنگی، بررسی مبانی نظری و شیوه‌های علمی این فرقه، بسیار مبهم و سئوال برانگیز بوده و براساس تحقیقات به عمل آمده عوامل اصلی این گروه با پرسش‌كنندگان در دوره‌های عرفان حلقه برخورد نامناسب می‌كنند.

وی افزود: مبنای عرفان حلقه را مباحث ماتریالیستی و دیالكتیكی تشكیل می‌دهد و براساس ادعای سركرده این فرقه هیچ فردی نمی‌تواند به خدای واقعی از طریق معصومین(س) و قرآن دست یابد.

این كارشناس ارشد فرهنگی یادآور شد: مبنای تضاد دیالكتیكی از اصلی‌ترین مبانی این دیدگاه بوده و هر آن‌چه وجود دارد قطعاً در درون خود ضد خود را نیز پرورش داده و با كمك شناسایی ضد یك چیز می‌توان اصل آن را شناسایی كرد. بر همین مبنا شعور و ضد شعور، ماده و ضد ماده،‌ آگاهی و ضد آگاهی ، عرفان و ضد عرفان و .... این‌گونه شناخته می‌شود.

به گفته وی، این فرقه انحرافی شبه عرفانی، عرفان را دنیایی بدون ابزار معرفی می‌كند و با تامل در این نكته می‌توان دریافت كه نظریات ماتریالیستی عمق پیچیده‌ای در این فرقه دارد.

وی همچنین با تاكید بر این نكته كه دیدگاه‌های كابالیستی نیز در لابه‌لای تعاریف دیالكتیكی این شبه عرفان وجود دارد، افزود:‌سركرده 54 ساله این فرقه مدعی است كه آن‌چه می‌گوید را در دوران جوانی و از طریق كائنات و جهان هستی دریافت كرده و در این باره از هیچ فردی نكته‌ای نیاموخته و كتابی نیز در این باره نخوانده است.

سركرده فرقه انحرافی "عرفان كیهانی " كه تاكنون در كسب مدرك دیپلم نیز ناتوان بوده است مدعی دریافت دكترای افتخاری از كشورهای مختلف بوده است.

این كارشناس ارشد فرهنگی افزود: سركرده فرقه انحرافی "عرفان كیهانی " می‌كوشد این‌گونه القا كند كه آن‌چه تاكنون مطرح كرده از طریق وحی و الهاماتی از مركز هوشمند جهان كسب كرده است. وی در گفتار و نوشتار خود این هوشمندی را گاهی روح‌القدس، گاهی یدالله و گاهی روح‌آلامین و پاره‌ای از مواقع خدا معرفی می‌كند.

براساس اخبار و اسناد به دست آمده سركرده فرقه انحرافی "عرفان كیهانی " در مباحث كمیته عرفان علاوه بر این كه شیطان را تطهیر می‌كند، می‌كوشد شبهاتی را نسبت به تلاش‌های انبیا در اذهان ایجاد كند.سركرده فرقه انحرافی "عرفان كیهانی " همچنین با ادعای دارا بودن نگاه فرادرمانی مدعی است كه ویروس‌های شبكه منفی در افراد جن‌زده را خارج می‌كند.

به گفته كارشناس ارشد فرهنگی، سركرده فرقه انحرافی "عرفان كیهانی " تعریفی ویژه از بهشت و جهنم و ملكوت ارائه می‌كند كه با دیدگاه‌ كابالالیستی كاملا انطباق دارد.

براساس اطلاعات و اسناد دریافتی سركرده فرقه انحرافی "عرفان كیهانی " تاكنون سه بار بازداشت شده و تذكراتی مبنی بر رفتار و گفتار غیرقانونی خود دریافت كرده است. فعالیت‌های غیرقانونی در سطح تهران و شهرستان‌ها بدون هیچ‌گونه مجوزی از مهمترین دلایل بازداشت وی بوده است.
تجدید چاپ كتب بدون مجوز قانونی، انتشار سی‌دی‌های انحرافی و القای دیدگاه‌های عرفانی توام با ادعای درمانی، دخالت در امور درمان بدون صلاحیت و مجوزهای لازم، نگهداری اسناد محرمانه دولتی از دیگر اتهامات وی بوده است.

به گفته كارشناس ارشد فرهنگی، وی پس از آزادی در دور دوم بازداشت، با بی‌اعتنایی به تذكرات قانونی، گروهی از عوامل سرسپرده خود را برای كسب مدارك مورد نیاز فرقه‌ به ارمنستان فرستاده و برای خود یك مدرك دكترای افتخاری نیز دست‌و پا كرده است.

گفتنی است غرب طی سال‌های اخیر تلاش بسیاری را به كار برده تا كشور ارمنستان را به عنوان پایگاهی برای تاسیس فرقه‌ها و نحله‌ها و ادیان جدید تبدیل كند.

این كارشناس ارشد فرهنگی در پایان گفت‌وگوی خود با خبرگزاری فارس، با اشاره به گسترش پدیده مذموم تاسیس فرقه‌های مختلف، خواستار برخورد جدی‌تر قوه قضائیه با این پدیده شد و گفت: برای این منظور باید حوزه‌های علمیه و قوه قضائیه با هم هماهنگ‌تر شده و جدی‌تر مباحث را پیگیری كنند.طبقه بندی: فرهنگی،  اجتماعی،  ادیان ابراهیمی و فرق انحرافی،  پاسخ به شبهات، 
برچسب ها: مهدویت، امام زمان، امام مهدی، موعود، موعودعصر، بصیرت، بصیرت313،
ارسال توسط محمدمهدی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با تأملی در خود درمی یابیم هنوز نسبت به حقوقی که امام زمان (علیه السلام) بر ما دارد، همچنان غافل هستیم. شما این علتها را در چه چیزهایی میدانید؟صفحات جانبی
دوستان ما
امکانات جانبی
لینک باکس مذهبی قافله
لینک باکس مذهبی بکا

شارژ ایرانسل

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی