تبلیغات
بصیرت313 - مسجد رم بزرگترین مسجد اروپا + تصاویر
مقام معظم رهبری: انتظار یعنی قانع نشدن، قبول نكردنِ به وضع موجود زندگی انسان و تلاش برای رسیدن به وضع مطلوب، كه مسلم است كه این وضع مطلوب با دست قدرتمند ولی خدا حضرت حجت بن الحسن (عجل ا... تعالی فرجه الشریف و ارواحنا له الفداه) تحقق پیدا خواهد كرد. باید خود را به عنوان یك سرباز، به عنوان یك انسانی كه حاضر است برای آنچنان شرایطی مجاهدت بكند آماده كنیم. انتظار فرج معنایش این نیست كه انسان بنشیند، دست به هیچ كاری نزند، هیچ اصلاحی را وجهه همت خود نكند؛ صرفاً دل خوش كند به اینكه ما منتظر امام زمان (علیه السلام) هستیم!! اینكه انتظار نیست. انتظار، انتظار چیست؟ انتظارِ دست ماهر قدرتمند الهی ملكوتی است كه باید بیاید به وسیله خودِ همین انسانها، با كمك همین انسانها، سیطره ظلم را از بین ببرد و حق را غالب كند و عدل را در زندگی مردم حاكم كند و پرچم توحید را بلند كند و انسانها را بنده واقعی خدا بكند. ««آماده باید بود برای این كار»»

براستی آیا با خود اندیشیده ایم كه جای امام زمان (ارواحنا له الفداه) در زندگی ما، اهداف ما، سندهای چشم انداز، آموزش و پرورش، صدا و سیما، نهادهای دیگر و مهم تر از اینها در دل ما؛ كجاست و این امام مهربان چه جایگاهی در این موارد ذكر شده دارد؟! چرا امام زمان (علیه السلام) اینقدر غریب است؟؟ چرا؟ در قسمت نظرات، اندیشه خود را بنویسید

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 26 اردیبهشت 1390
مسجد رمَ
مسجد بزرگ رم بزرگترین مسجد اروپا است که نقش اساسی در ترویج اسلام در اروپا دارد و با تلاش 23 کشور اسلامی ساخته شده است. ...

به گزارش مشرق، مساجد در اروپا نقش مهمی در ترویج فرهنگ اسلامی دارند و وجود آنها در کشورهای غرب نشانه ای است از نفوذ اسلام در قلوب اهالی ادیان دیگر. این نکته ای است که دولتمردان غرب به خوبی به آن اشراف دارند و از این روست که به خاطر 4 مناره مساجد سوئیس، که دعوت به مساجد می کنند، قانون منع ساخت مناره ها را در سوئیس تصویب نمودند.

مسجد بزرگ رم
مساجد اروپا نقش مهمی در گرایش اروپائیان به اسلام دارد و در این میان مسجد بزرگ رم که بزرگترین مسجد اروپا است، نقش بیشتری دارد.

مسجد بزرگ رم
مسجد و مرکز اسلامی شهر رم به مسلمانان رو به افزایش اروپا که البته از رم بازدید می کنند خدمات فرهنگی اسلامی می دهد. این مسجد تنها مسجد رم است و یکی از بزرگترین ابنیه ویژه ساخته شده در چند دهه اخیر ایتالیا است. از سوی دیگر شهرت و آوازه این مسجد فراتر از رم و حتی ایتالیا است.

 مسجد بزرگ رم مسجد بزرگ رم
در طراحی فضاهای داخلی این مسجد، شبستان اصلی آن را برای عبادت 2500 نفر نمازگزار و نیز شبستان کوچکتری برای 150 نفر طراحی شده است. فضاهای خدماتی جانبی نیز همچون وضوخانه در زیر شبستان اصلی جای گرفته و دو فضای نیم طبقه در بالای شستان اصلی که مساحت آنها یک چهارم شبستان است برای بانوان نمازگزار درنظر گرفته شده است.

مسجد بزرگ رم مسجد بزرگ رم
فضاهای جانبی این مسجد شامل یک تالار کنفراس با ظرفیت 400 نفر، فضای نمایشگاهی، بخش آموزشی شامل کتابخانه و کلاس های درس و همچنین دو واحد مسکونی برای امام جماعت و بازیدکنندگان می باشد.
پلان این مسجد در دوبخش است. بخش اول شامل شبستان اصلی مسجد است که 8 متر از سطح زمین بلند تر است و به شکل مستطیل 40*60 طراحی شده که روبه قبله دارد و بر فراز آن گنبدی به قطر 20 متر نمازگزاران را به میهمانی آسمان فرا می خواند. در اطراف آن 16 گنبد کوچک نیز بام بزرگترین مسجد اروپا را آذین بسته اند.

مسجد بزرگ رم
بخش دیگر نیز یک مجموعه یH شکل است که تمام فضاهای جانبی را در خود جای داده است. مناره ی مسجد نیز در بخش جنوب غربی سایت استقرار یافته است.

مقطع مسجد بزرگ رم

پلان مسجد بزرگ رم
 

این مسجد با همکاری 23 کشور اسلامی و به نام پادشاه عربستان ساخته شده است.

 کشورهای سازنده مسجد رم
طبقه بندی: مذهبی،  اجتماعی،  متفرقه،  تصاویر، 
برچسب ها: بزرگترین مسجد اروپا، مسجد رم بزرگترین مسجد اروپا + تصاویر، تصاویر، تصاویر مسجد، مساجد، مساجد بزرگ، مساجد بزرگ جهان، بزرگ مسجد اروپا، بزرگترین مساجد اروپا، بزرگترین مسجداروپا، رم، ایتالیا، بصیرت، بصیرت313، مهدویت، امام زمان، امام مهدی، موعود، موعودعصر،
ارسال توسط محمدمهدی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با تأملی در خود درمی یابیم هنوز نسبت به حقوقی که امام زمان (علیه السلام) بر ما دارد، همچنان غافل هستیم. شما این علتها را در چه چیزهایی میدانید؟صفحات جانبی
دوستان ما
امکانات جانبی
لینک باکس مذهبی قافله
لینک باکس مذهبی بکا

شارژ ایرانسل

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی