تبلیغات
بصیرت313 - ترویج عرفان‌های كاذب نوعی جنگ روانی دشمنان است
مقام معظم رهبری: انتظار یعنی قانع نشدن، قبول نكردنِ به وضع موجود زندگی انسان و تلاش برای رسیدن به وضع مطلوب، كه مسلم است كه این وضع مطلوب با دست قدرتمند ولی خدا حضرت حجت بن الحسن (عجل ا... تعالی فرجه الشریف و ارواحنا له الفداه) تحقق پیدا خواهد كرد. باید خود را به عنوان یك سرباز، به عنوان یك انسانی كه حاضر است برای آنچنان شرایطی مجاهدت بكند آماده كنیم. انتظار فرج معنایش این نیست كه انسان بنشیند، دست به هیچ كاری نزند، هیچ اصلاحی را وجهه همت خود نكند؛ صرفاً دل خوش كند به اینكه ما منتظر امام زمان (علیه السلام) هستیم!! اینكه انتظار نیست. انتظار، انتظار چیست؟ انتظارِ دست ماهر قدرتمند الهی ملكوتی است كه باید بیاید به وسیله خودِ همین انسانها، با كمك همین انسانها، سیطره ظلم را از بین ببرد و حق را غالب كند و عدل را در زندگی مردم حاكم كند و پرچم توحید را بلند كند و انسانها را بنده واقعی خدا بكند. ««آماده باید بود برای این كار»»

براستی آیا با خود اندیشیده ایم كه جای امام زمان (ارواحنا له الفداه) در زندگی ما، اهداف ما، سندهای چشم انداز، آموزش و پرورش، صدا و سیما، نهادهای دیگر و مهم تر از اینها در دل ما؛ كجاست و این امام مهربان چه جایگاهی در این موارد ذكر شده دارد؟! چرا امام زمان (علیه السلام) اینقدر غریب است؟؟ چرا؟ در قسمت نظرات، اندیشه خود را بنویسید

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 27 اردیبهشت 1390
آیت الله مکارم
یكی از مراجع تقلید در قم ترویج عرفان‌های كاذب را نوعی جنگ روانی دشمنان دانست و گفت: باید مراقب بود مسائل خرافی و عرفان‌های كاذب در سطوح بالای مدیریت نفوذ نكند...
به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از دفتر آیت‌الله مكارم شیرازی، این مرجع تقلید در دیدار معاون پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: امروز حرف نخست را رسانه‌ها می‌زنند و یكی از این اموری كه هنوز جدی گرفته نشده است،‌ مسئله مطالعه كتاب است.
وی با اشاره به استقبال بسیار خوب مردم از نمایشگاه كتاب گفت: این استقبال نشان می‌دهد كه مردم ما به تدریج به كتاب اهمیت می‌دهند و استقبال از نمایشگاه كتاب دلیلی بر این مدعاست.
آیت‌الله ناصر مكارم شیرازی كتاب را همچون شمشیر دولبه دانسته و افزود: اگر از كتاب به خوبی استفاده شود،‌ می‌تواند جامعه‌ای پاك و نمونه بسازد و اگر كتاب فاسد و مفسدی نوشته شود، می‌تواند جامعه‌ای شرور و فاسد بسازد و افراد خائن را تربیت كند.
وی افزود: امروز دشمنان تلاش می‌كنند از طریق كتاب و فعالیت‌های غیراخلاقی جوانان ما را گمراه كنند، ما نباید در برابر این هجمه سكوت كنیم بلكه باید به مقابله آن بپردازیم و به موازت كارهای منفی دشمن به جوانان خوراك مثبت بدهیم.
استاد حوزه ادامه داد: افزون بر تولید و تدوین كتاب‌های قوی و غنی باید عده‌ای در كنار این پژوهش‌های انجام گرفته به بررسی كتاب‌های چاپ شده بپردازند زیرا گاهی برخی مسائل اسلامی در كتاب‌ها مطرح می‌شود و در قالب دینی به جوانان مطلب ارائه می‌كنند اما در لابه‌لای نوشته‌های خود القائات باطل را می‌گنجانند كه نیاز به دقت و بررسی دارد.
وی با پسندیده توصیف كردن وسواس در كتاب گفت: امروز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر نحوه تولید و انتشار كتاب‌ها نظارت كامل ندارد لذا گاهی دیده می‌شود كتاب‌هایی منتشر می‌شود كه با مبانی اسلامی، اخلاقی و اجتماعی سازگاری ندارد كه باید شما در این خصوص دقت بیشتری را انجام دهید.
آیت‌الله مكارم شیرازی افزود: نویسندگان باید چند موضوع را در نوشتن كتاب لحاظ كنند كه یكی از آنها نوشتن كتاب با ادبیات مخاطب است بنابراین نویسندگان متناسب با نیازهای روز و ادبیات مخاطب قلم بزنند و از نوشتن كلمات دشوار دوری كنند.
وی خاطرنشان كرد: امروز عصر عرضه‌گرایی است و هر چیزی كه به زیبایی عرضه شود مخاطب آن‌ را می‌پذیرد و به استقبال آن می‌رود بنابراین از كج‌سلیقی و بی‌سلیقگی در عرضه كتاب دوری شود.
معظم‌له فرمودند: باید حلقه اتصالی میان نویسندگان برقرار شود تا از نوشتن مطالب تكراری جلوگیری شود و نیز هیئتی را برای انتخاب موضوعات مشخص كنید تا دست نویسندگان از نوشتن موضوعات روز و جدید خالی نباشد.
این مرجع تقلید بیان كرد: امروز مسائل زشت در لباس زیبا عرضه می‌شود مانند عرفان‌های كاذب كه متأسفانه از سطح توده مردم فراتر رفته و به قله مسائل اجتماعی و سیاسی نفوذ كرده است.
وی این مسئله را برای نظام اسلامی بسیار خطرناك دانسته و گفت: كشوری كه خدای نكرده مجریان دست اولش به مسائل خرافی و عرفان‌های كاذب متوسل می‌شود معلوم نیست تكلیف چنین كشوری چه می‌شود.
آیت‌الله مكارم شیرازی ترویج عرفان‌های كاذب را نوعی جنگ روانی دشمنان دانست و افزود: دشمنان در این میدان خیلی حساب شده كار می‌كنند و سازمان تبلیغات اسلامی از سازمان‌هایی است كه باید متولی مقابله با این كارها باشد و نسبت به این مسائل اهتمام ورزد.
وی در پایان یادآور شد: سازمان تبلیغات اسلامی در این زمینه زحمات زیادی كشیده است اما نباید به اینها قانع بود.طبقه بندی: مذهبی،  سیاسی،  اجتماعی،  ادیان ابراهیمی و فرق انحرافی، 
برچسب ها: عرفان های کاذب، ترویج عرفان‌های كاذب نوعی جنگ روانی دشمنان است، ترویج عرفان های کاذب، روانی، حمله روانی، جنگ روانی، فرق، فرق انحرافی، انحراف، کاذب، دروغ، دروغین، عرفانهای دروغین، آیت الله مکارم، قم، مرجع تقلید، مکارم، مکارم شیرازی، بصیرت، بصیرت313، مهدویت، امام زمان، امام مهدی، موعود، موعودعصر،
ارسال توسط محمدمهدی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با تأملی در خود درمی یابیم هنوز نسبت به حقوقی که امام زمان (علیه السلام) بر ما دارد، همچنان غافل هستیم. شما این علتها را در چه چیزهایی میدانید؟صفحات جانبی
دوستان ما
امکانات جانبی
لینک باکس مذهبی قافله
لینک باکس مذهبی بکا

شارژ ایرانسل

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی