تبلیغات
بصیرت313 - عده ای می خواهند دین و ولایت را از هم جدا کنند
مقام معظم رهبری: انتظار یعنی قانع نشدن، قبول نكردنِ به وضع موجود زندگی انسان و تلاش برای رسیدن به وضع مطلوب، كه مسلم است كه این وضع مطلوب با دست قدرتمند ولی خدا حضرت حجت بن الحسن (عجل ا... تعالی فرجه الشریف و ارواحنا له الفداه) تحقق پیدا خواهد كرد. باید خود را به عنوان یك سرباز، به عنوان یك انسانی كه حاضر است برای آنچنان شرایطی مجاهدت بكند آماده كنیم. انتظار فرج معنایش این نیست كه انسان بنشیند، دست به هیچ كاری نزند، هیچ اصلاحی را وجهه همت خود نكند؛ صرفاً دل خوش كند به اینكه ما منتظر امام زمان (علیه السلام) هستیم!! اینكه انتظار نیست. انتظار، انتظار چیست؟ انتظارِ دست ماهر قدرتمند الهی ملكوتی است كه باید بیاید به وسیله خودِ همین انسانها، با كمك همین انسانها، سیطره ظلم را از بین ببرد و حق را غالب كند و عدل را در زندگی مردم حاكم كند و پرچم توحید را بلند كند و انسانها را بنده واقعی خدا بكند. ««آماده باید بود برای این كار»»

براستی آیا با خود اندیشیده ایم كه جای امام زمان (ارواحنا له الفداه) در زندگی ما، اهداف ما، سندهای چشم انداز، آموزش و پرورش، صدا و سیما، نهادهای دیگر و مهم تر از اینها در دل ما؛ كجاست و این امام مهربان چه جایگاهی در این موارد ذكر شده دارد؟! چرا امام زمان (علیه السلام) اینقدر غریب است؟؟ چرا؟ در قسمت نظرات، اندیشه خود را بنویسید

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390

آیت الله علم الهدی

 امام جمعه مشهد در هفدهمین همایش هیئتهای رزمندگان اسلام سراسر کشور، گفت: خطری که امروز برای نظام اسلامی تهدید کننده است، جدایی دین و ولایت است که برخی می خواهند این دو مقوله را از هم جدا کنند...

 

به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، آیت الله علم الهدی در این همایش که ظهر سه شنبه در مجتمع آیه های مشهد برگزار شد، افزود: جریان های لاییک و ملی مذهبی دیگر خطری برای کشور ندارند اما متحجرین و کسانی که می خواهند دین و ولایت را از هم جدا کنند و در لباس خودی وارد شده اند، خطرناکتر هستند.

وی با اشاره به اینکه کسانی که می خواهند در حمایت از ولایت جلودار باشند، باید الگو و اسوه خود را حضرت ابوالفضل قرار دهند، افزود: حضرت عباس، نمونه ای از ایمان و ولایت مداری است و در ایستادگی و دفاع از ولایت، جان خود را در کف نهاد.

آیت الله علم الهدی خطاب به کسانی که خود را طرفدار ولایت می دانند و در عمل جور دیگری رفتار می کنند، افزود: حتی اگر شرایط فعلی، باب میل شما نباشد، نباید با رکن رکین انقلاب زاویه پیدا کنید چرا که دشمن با کوچکترین حرکت از آن سوء استفاده می کند.

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه در مسائل اجتماعی فکر می کنیم کارهای بزرگی انجام داده ایم و خیلی زود بر اساس احساس خود تصمیم عجولانه اتخاذ می کنیم، افزود: اگر مدعی هستیم ولایت مدار هستیم باید همچون حضرت ابوالفضل بخاطر امام زمان خود آب نخوریم و تا پای جان در این راه، ایستادگی کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری، هیئتهای رزمندگان اسلام را دارای ویژگی های منحصر به فرد ذکر کرد و گفت: این هیئتها که شامل رزمندگان 8 سال دفاع مقدس هستند، باید در ابعاد مختلف فرهنگی و سیاسی سرآمد باشند و تغذیه کننده سایر تشکلهای مذهبی باشند.

وی با انتقاد از کسانی که هیئتهای مذهبی را از کار سیاسی بر حذر می دارند، گفت: خطر این فکر و جریان از نفاق بیشتر است.

وی آرمان مشترک هیئتهای رزمندگان اسلام را پیروزی از ولایت و دفاع از نظام اسلامی دانست و گفت: حرکت این هیئتها همان خط سرخ شهادت و رسالت جبهه و جنگ در دوران دفاع مقدس است.
طبقه بندی: مذهبی،  سیاسی،  اجتماعی، 
برچسب ها: عده ای می خواهند دین و ولایت را از هم جدا کنند، دین، ولایت فقیه، ولایت مطلقه فقیه، جدایی دین از ولایت، جدایی دین و ولایت، آیت الله علم الهدی، علم الهدی، امام جمعه مشهد، مشهد، بصیرت، بصیرت313، جریان انحرافی، هیئتهای رزمندگان اسلام، مجتمع آیه های مشهد، هفدهمین همایش هیئتهای رزمندگان اسلام، مهدویت، امام زمان، امام مهدی، موعود، موعودعصر،
ارسال توسط محمدمهدی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با تأملی در خود درمی یابیم هنوز نسبت به حقوقی که امام زمان (علیه السلام) بر ما دارد، همچنان غافل هستیم. شما این علتها را در چه چیزهایی میدانید؟صفحات جانبی
دوستان ما
امکانات جانبی
لینک باکس مذهبی قافله
لینک باکس مذهبی بکا

شارژ ایرانسل

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی