تبلیغات
بصیرت313 - مهدویت ازمسائل بسیارمهم نظام اسلامی
مقام معظم رهبری: انتظار یعنی قانع نشدن، قبول نكردنِ به وضع موجود زندگی انسان و تلاش برای رسیدن به وضع مطلوب، كه مسلم است كه این وضع مطلوب با دست قدرتمند ولی خدا حضرت حجت بن الحسن (عجل ا... تعالی فرجه الشریف و ارواحنا له الفداه) تحقق پیدا خواهد كرد. باید خود را به عنوان یك سرباز، به عنوان یك انسانی كه حاضر است برای آنچنان شرایطی مجاهدت بكند آماده كنیم. انتظار فرج معنایش این نیست كه انسان بنشیند، دست به هیچ كاری نزند، هیچ اصلاحی را وجهه همت خود نكند؛ صرفاً دل خوش كند به اینكه ما منتظر امام زمان (علیه السلام) هستیم!! اینكه انتظار نیست. انتظار، انتظار چیست؟ انتظارِ دست ماهر قدرتمند الهی ملكوتی است كه باید بیاید به وسیله خودِ همین انسانها، با كمك همین انسانها، سیطره ظلم را از بین ببرد و حق را غالب كند و عدل را در زندگی مردم حاكم كند و پرچم توحید را بلند كند و انسانها را بنده واقعی خدا بكند. ««آماده باید بود برای این كار»»

براستی آیا با خود اندیشیده ایم كه جای امام زمان (ارواحنا له الفداه) در زندگی ما، اهداف ما، سندهای چشم انداز، آموزش و پرورش، صدا و سیما، نهادهای دیگر و مهم تر از اینها در دل ما؛ كجاست و این امام مهربان چه جایگاهی در این موارد ذكر شده دارد؟! چرا امام زمان (علیه السلام) اینقدر غریب است؟؟ چرا؟ در قسمت نظرات، اندیشه خود را بنویسید

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 31 اردیبهشت 1390
آیت الله صافی
آیت‌الله صافی گلپایگانی گفت: حضور روحانیت در مراکز و نهادهای مختلف بسیار مهم است و اسباب افتخار و قوت کشور می‌شود و اگر نظام بر همین اساس استوار بماند، هرگز شکست نمی‌خورد....
به گزارش ایسنا، آیت‌الله صافی گلپایگانی، در دیدار جمعی از روحانیون عقیدتی سیاسی و مسئولین فرهنگی وزارت دفاع بر اهمیت مسئله مهدویت تاکید و اظهاركرد: مهدویت، از مسائل بسیار مهم نظام اسلامی است و این جریان باید در تمامی نیروهای مسلح اعم از سپاه و ارتش ظهور و بروز بیشتری داشته باشد و نیروها خود را از لشکریان امام زمان(عج) بدانند.

وی افزود: آشنایی نیروهای مسلح با مسائل مربوط به مهدویت و پاسخ گویی به شبهات ضروری است؛ اما باید به عنوان لشکریان امام زمان(عج) لوازمش را فراهم کنند که در این زمینه وظیفه عقیدتی سیاسی سنگین‌تر می‌شود.

این مرجع تقلید گفت: اگر نیروهای مسلح از معنویت دور باشند و قلوبشان از یاد خدا و ایمان به او تهی باشد، در مواقع سخت و دشوار نمی‌توانند کارساز باشند و از اسلام و کشور دفاع کنند، ولی وقتی معنویت در دل‌های آنان موج بزند، اسلام همواره پیروز است.

صافی‌گلپایگانی عنوان کرد: قرآن کریم بارها تاکید کرده است که اگر قلوبتان به یاد خدا باشد و بر او توکل کنید، هرگز شکست نخواهید خورد و رو به جلو حرکت می‌کنید؛ بنابراین باید عقاید را در میان نیروهای مسلح كه تقویت کرد و وجود روحانیت در این عرصه بسیار مهم و موثر است.

وی عنوان کرد: حضور روحانیت در مراکز و نهادهای مختلف بسیار مهم است و اسباب افتخار و قوت کشور است و اگر نظام بر همین اساس استوار بماند، هرگز شکست نمی‌خورد.

صافی تاکید کرد: هرچه در جهت تقویت عقاید در کشور گام برداریم و در این مسیر اصرار بورزیم، استحکام نظام و فرهنگ و دین بیشتر خواهد شد.

این مرجع تقلید ادامه داد: امروز به خوبی شاهدیم در نهادهایی که عقیدتی سیاسی فعال است ثابت قدم مانده‌اند و موجب عزت و شوکت اسلام شده‌اند.

بر اساس گزارش مركز خبر حوزه، وی تصریح کرد: هر چه بصیرت، معنویت و خودشناسی در نیروهای نظامی بیشتر باشد و این‌که بدانند چه سنگرهایی را باید حفظ کنند نظام سربلندتر است، بر این اساس روحانیت در این نهادها باید سنگر وحی و دین و قرآن و مکتب علوی را محکم نگه دارد.طبقه بندی: مهدویت،  اهل بیت (علیهم السلام)،  مذهبی،  حوزه و دانشگاه، 
برچسب ها: مهدویت ازمسائل بسیارمهم نظام اسلامی، مهدویت، امام زمان، حضرت مهدی، حضرت ولیعصر، شکریان امام زمان(عج)، آیت الله صافی، آیت ا... صافی، آیت‌الله صافی گلپایگانی، روحانیون عقیدتی سیاسی و مسئولین فرهنگی وزارت دفاع، امام زمان(عج)، مرجع تقلید، بصیرت، بصیرت313، معنویت و خودشناسی، امام مهدی، موعود، موعودعصر،
ارسال توسط محمدمهدی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با تأملی در خود درمی یابیم هنوز نسبت به حقوقی که امام زمان (علیه السلام) بر ما دارد، همچنان غافل هستیم. شما این علتها را در چه چیزهایی میدانید؟صفحات جانبی
دوستان ما
امکانات جانبی
لینک باکس مذهبی قافله
لینک باکس مذهبی بکا

شارژ ایرانسل

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی