تبلیغات
بصیرت313 - سه گزینه برای نابودی زندگی مشترک
مقام معظم رهبری: انتظار یعنی قانع نشدن، قبول نكردنِ به وضع موجود زندگی انسان و تلاش برای رسیدن به وضع مطلوب، كه مسلم است كه این وضع مطلوب با دست قدرتمند ولی خدا حضرت حجت بن الحسن (عجل ا... تعالی فرجه الشریف و ارواحنا له الفداه) تحقق پیدا خواهد كرد. باید خود را به عنوان یك سرباز، به عنوان یك انسانی كه حاضر است برای آنچنان شرایطی مجاهدت بكند آماده كنیم. انتظار فرج معنایش این نیست كه انسان بنشیند، دست به هیچ كاری نزند، هیچ اصلاحی را وجهه همت خود نكند؛ صرفاً دل خوش كند به اینكه ما منتظر امام زمان (علیه السلام) هستیم!! اینكه انتظار نیست. انتظار، انتظار چیست؟ انتظارِ دست ماهر قدرتمند الهی ملكوتی است كه باید بیاید به وسیله خودِ همین انسانها، با كمك همین انسانها، سیطره ظلم را از بین ببرد و حق را غالب كند و عدل را در زندگی مردم حاكم كند و پرچم توحید را بلند كند و انسانها را بنده واقعی خدا بكند. ««آماده باید بود برای این كار»»

براستی آیا با خود اندیشیده ایم كه جای امام زمان (ارواحنا له الفداه) در زندگی ما، اهداف ما، سندهای چشم انداز، آموزش و پرورش، صدا و سیما، نهادهای دیگر و مهم تر از اینها در دل ما؛ كجاست و این امام مهربان چه جایگاهی در این موارد ذكر شده دارد؟! چرا امام زمان (علیه السلام) اینقدر غریب است؟؟ چرا؟ در قسمت نظرات، اندیشه خود را بنویسید

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 17 خرداد 1390
عامل جدایی
"پریسا گلکاریان" روان‌شناس و کارشناس ارشد مشاوره خانواده: چند گزینه در زندگی مشترک وجود دارد که از آن‌ها به عنوان قطع‌کننده ارتباط یاد می‌کنیم. این گزینه‌ها شامل قضاوت کردن، متهم کردن و مقایسه کردن می‌شود.
 مثلا، وقتی زنی از همسرش چیزی را طلب می‌کند و او را با شخص دیگری که مطابق با آن خواسته‌اش است، مقایسه می‌کند، در درون طرف مقابل حس بدی به وجود می‌آید. این حس بد حاصل از مقایسه، به گونه‌ای است که حس خشم را در دل فرد به وجود می‌آورد و بعد از خشم، حس حسادت در طرف مقابل ایجاد می‌شود و زمانی که احساس حسادت و خشم با هم آمیخته می‌شود، احساس یأس، ناامیدی، بی‌تفاوتی و گوشه‌گیری پدیدار می‌شود.
بارها و بارها اتفاق افتاده زمانی که شخصی را با شخص دیگری مقایسه می‌کنیم، حالت مقاومت در درون فرد مقایسه شده، ایجاد می‌شود و فقط به دفاع کردن از خود می‌پردازد.
 مقایسه، تاثیر مخربی روی اشخاص می‌گذارد؛ در سیستم‌های روان‌شناسی کاملاً محرز شده که انسان‌های حسود حاصل مقایسه شدن با دیگری هستند.
به هیچ وجه، نباید مقایسه‌ای بین زوج‌ها صورت بگیرد و اصلا حد و اندازه‌ای هم ندارد؛ چرا که منجر به از هم پاشیده شدن زندگی زناشویی خواهد شد.
طبقه بندی: خانواده،  ازدواج و مهارتهای زندگی، 
برچسب ها: سه گزینه برای نابودی زندگی مشترک چیست؟، سه گزینه برای نابودی زندگی مشترک، پریسا گلکاریان، روان‌شناس و کارشناس ارشد مشاوره خانواده، روانشناس، روانشناسی، مشاوره، مشاوره خانواده، عاما جدایی، عامل جدایی خانواده، ضاوت کردن، متهم کردن، مقایسه کردن، زوجهای جوان، جوان، زوج، زوجها، زوج ها، مقایسه، متهم، قضاوت، قضاوت کردن، بصیرت، بصیرت313، مهدویت، موعود، موعودعصر، امام زمان، امام عصر، امام مهدی، بصیرت مهدوی،
ارسال توسط محمدمهدی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با تأملی در خود درمی یابیم هنوز نسبت به حقوقی که امام زمان (علیه السلام) بر ما دارد، همچنان غافل هستیم. شما این علتها را در چه چیزهایی میدانید؟صفحات جانبی
دوستان ما
امکانات جانبی
لینک باکس مذهبی قافله
لینک باکس مذهبی بکا

شارژ ایرانسل

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی